Zaburzenia erekcji – jakie są statystyki

Ciężko jest rzetelnie określić kto zmaga się z impotencją oraz jaki jest procent ludzi w Polsce oraz na świecie, którzy nie są w stanie w naturalny sposób osiągnąć erekcji. Jest to związane z faktem, że panowie nie chcą się do tego przyznawać, wstydzą się i nawet jeśli żyją z omawianym problemem to w ankietach wielokrotnie zaprzeczają temu. Jednakże, przyjmuje się, że w samej Polsce impotencja dotknęła ponad 1,5 miliona osób (w tym przypadku mowa tylko o mężczyznach, chociaż kobiety także zmagają się z tą chorobą). Należy przypomnieć, że z zaburzeniami erekcji radzą sobie tabletki kamagra. Na podstawie wykonanych badań widać także, że jedynie 60% panów decyduje się na wizytę u lekarza. Nie oznacza to jednak, że odwiedzają specjalistę od razu po wystąpieniu pierwszych objawów choroby.

Decydują się na wizytę, kiedy nie mają już innej drogi ratunku oraz możliwości. Szkoda, gdyż we wczesnej fazie impotencji można rozpocząć skuteczną walkę z dolegliwościami, co sprawi, że stan aktywność seksualna może odbywać się bez konieczności stosowania środków farmakologicznych bądź innych pomocy. To właśnie wspomniane powyżej leki są z reguły rozwiązaniem, które umożliwia panom ponowne odbywanie inicjacji seksualnych. W pierwszej kolejności jednak mężczyzna zostaje poddany serii badań, gdyż poznanie przyczyny problemu jest niezwykle ważne i pomaga zwalczyć jego przykre konsekwencje. Kiedy mężczyzna zaczyna zauważać brak wzwodu (mimo podniecenia) zadaje sobie pytanie „dlaczego?”. Często łączy się to również z poczuciem niesprawiedliwości, znaczną redukcją nastroju, pogorszeniem relacji z partnerką oraz obniżeniem samooceny.

Oczywiście, nikt nie mówił, że impotencja należy do przyjemnych chorób, mimo wszystko trzeba ją zaakceptować i nie wolno zmarnować przez nią życia. Leczenie nie wymaga wielu starań oraz w większości przypadków nie wiąże się nawet z bólem. Mimo, iż można wybierać wśród wielu różnych metod, największe grono panów sięga po środki farmakologiczne. Działają one doraźnie, nie trzeba długo czekać na efekty oraz umożliwiają bardzo satysfakcjonujące współżycie. Należy przestrzegać podstawowych zasad związanych z ich użytkowaniem oraz poinformować lekarza o ewentualnych skutkach ubocznych, w takiej sytuacji człowiek powinien nauczyć się żyć z chorobą oraz zrozumieć, że życie wcale nie straciło blasku.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.